You are here: Start Rok 2019 Finały Finały 2019

LSO Diecezja Gliwicka

Nowości w serwisie

Finały 2019

Share

finały2019XVIII Mistrzostwa Diecezji Gliwickiej w piłce nożnej LSO zakończonei! Podobnie jak w ubiegłych latach rozgrywki toczyły się w trzech etapach: dekanalnym, półfinałowym i finałowym. Etap finałowy rozegrany został w sobotę 6 kwietnia 2019 r. w hali MOKiS w Pyskowicach. 

Nowymi mistrzami diecezji zostały drużyny z następujących parafii: św. Edyty Stein w Lublińcu-Steblowie (kategoria młodsza), MB Królowej Wszechświata w Tarnowskich Górach-Pniowcu (kategoria średnia) i NSPJ w Kochcicach (kategoria starsza). Specjalnymi Gośćmi finałów byli ks. biskup Andrzej Iwanecki i panburmistrz Pyskowic Adam Wójcik, którzy wręczył puchary, nagrody i medale. . Dziękujemy!!!

Zdjęcia mistrzowskich drużyn TUTAJ.

Galeria zdjęć TUTAJ

Oto szczegółowe informacje o zawodach finałowych:

  • Organizatorzy - ks. Jacek Skorniewski, Waldemar Piela, Adam Jonderko
  • Sędzia - Waldemar Piela, Krzysztof Jonderko
NAGRODY INDYWIDUALNE:
  • Król strzelców: 
  1. Kategoria młodsza: Igor Żuk (Boronów)
  2. Kategoria średnia: Adam Kozioł (Gliwice-Ostropa)
  3. Kategoria starsza: Błażej Strzoda (Kochcice)
  • Najlepszy bramkarz:
  1. Kategoria młodsza: Piotr Chrost (Steblów)
  2. Kategoria średnia: Daniel Kałuża (Gliwice-Ostropa)
  3. Kategoria starsza: Radosław Biliński (Zbrosławice)
  • Najlepszy zawodnik (MVP):
  1. Kategoria młodsza: Oktawian Stasiewicz (Zabrze-Biskupice, św. Jana Chrzciciela)
  2. Kategoria średnia: Szymon Siwy (Pniowiec)
  3. Kategoria starsza: Krzysztof Larysz (Rudy)

WYNIKI KATEGORII MŁODSZEJ:

  • Mecz półfinałowy A: Zabrze-Biskupice, św. Jana Chrz. - Gliwice-Brzezinka 0:5,
  • Mecz półfinałowy B: Steblów - Boronów 2:2, dogr. 4:2
  • Mecz o III miejsce: Zabrze-Biskupice, św. Jana Chrz. - Boronów 1:5
  • Mecz finałowy: Gliwice-Brzezinka - Steblówi 0:2

WYNIKI KATEGORII ŚREDNIEJ:

  • Mecz półfinałowy A: Sośnicowice - Gliwice-Ostropa 1:3
  • Mecz półfinałowy B: Pniowiec - Wielowieś 3:0
  • Mecz o III miejsce: Sośnicowice - Wielowieś 3:1
  • Mecz finałowy: Gliwice-Ostropa - Pniowiec 2:2, dogr. 2:5

WYNIKI KATEGORII STARSZEJ:

  • Mecz półfinałowy A: Rudy - Toszek 4:0
  • Mecz półfinałowy B: Zbrosławice - Kochcice 0:5 
  • Mecz o III miejsce: Toszek - Zbrosławice. 2:0
  • Mecz finałowy: Rudy - Kochcice 1:5